Logika życia

„Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze." – Margaret Thatcher

Zamiast newslettera

Jeżeli nie chcesz, aby jakikolwiek wpis Cię ominął dodaj blog do czytnika RSS. Jednym z takich programów jest feedbro, który działa z przeglądarkami: Chrome, Firefox, Edge, Vivaldi, Brave. Możesz dodać wiele blogów, stron, itp, a informacje o nowych wpisach będziesz miał wprost w przeglądarce (nie wszystkie jednak strony dają taką możliwość). Korzystanie z czytnika może Ci zaoszczędzić sporo czasu, a żadne informacje nie ominą Cię (z pośród blogów i stron, które dodasz do czytnika).

Jeżeli się zdecydujemy na feedbro, to po pierwsze trzeba go zainstalować. W firefoxie, można to zrobić, tak jak na poniższym filmie.

W przeglądarce Chrome instalujemy dodatek np. wchodząc tu: https://chrome.google.com/webstore/category/extensions i teraz wyszukujemy: feedbro (pole z lupą w lewym górnym rogu).

wpisujemy "feedbro" w wyszukiwarce dodatków chrome

Następnie wybieramy ten dodatek i instalujemy, poprzez kliknięcie: Dodaj do Chrome.

Instalacja dodatku poprzez kliknięcie Dodaj do Chrome

Teraz jeszcze potrzebujemy dodać strony, które nas interesują. Robimy to w ten sposób, że wchodzimy na stronę (która nas interesuje, raczej na stronę główną, czasami działa również, jeśli wejdziemy na podstrony), klikamy ikonę feedbro i wybieramy: Find Feeds in Current Tab; tak jak na rysunku.

Aby dodać stronę po prostu kliknij: Find Feeds in Current Tab

Następnie wybieramy, czy chcemy być informowani o nowych wpisach, czy o nowych komentarzach (można zaznaczyć obie opcje).

Wybieramy rodzaj treści, o której będziemy informowani

I gotowe, jeżeli pojawi się nowy wpis (lub komentarz) na dowolnym blogu, który dodaliśmy do czytnika, to informacja pojawi się w przeglądarce jako niebieski prostokąt z liczbą w środku (liczba oznacza liczbę nowych artykułów, które nie były czytane), tak jak na rysunku:

Liczba w niebieskim prostokącie informuje nas, o tym, że na wybranych przez Ciebie stronach są nowe wpisy.

W chrome, być może, trzeba będzie wcześniej kliknąć ikonę rozszerzeń:

W Chrome należy kliknąć ikonę rozszerzeń, aby zobaczyć ikonę feedbro. Liczba w niebieskim prostokącie informuje nas, o tym, że na wybranych przez Ciebie stronach są nowe wpisy.

Teraz klikając na ikonę feedbro mamy kilka opcji do wyboru, np. przeniesienie do nowego artykułu bezpośrednio na stronie gdzie został opublikowany.